Olimpiade și concursuri școlare - 2017-2018

Calendarul olimpiadei de matematică 2018

 

 


Programa olimpiadei de matematică pentru clasele IX – XII, în vigoare

 

 


Programa olimpiadei de matematică pentru clasele V-VIII, în vigoare

 

 


Regulament specific privind organizarea şi desfăşurarea Olimpiadei Naționale de Matematică

 

 

Programe școlare în vigoare 2017-2018

Programa şcolară pentru disciplina MATEMATICĂ, CLASELE a V-a – a VIII-a, în vigoare 2017-2018

 

 


Note definitorii - Programa şcolară pentru disciplina MATEMATICĂ, CLASELE a V-a – a VIII-a


 

Precizări concurs ”± Poezie”, etapa judeţeană

     Concursul ”±  Poezie”, etapa judeţeană, se va desfăşura sâmbătă, 20 aprilie 2013, la Şcoala Gimnazială ”Mihai Viteazul” din Alexandria.

Etapa locală a olimpiadei de matematică

Centrele de desfășurare a etapei locale a olimpiadei de matematică

Gimnaziu

     Etapa locală a olimpiadei de matematică  pentru elevii de gimnaziu va avea loc sâmbătă, 16 februarie 2013, în următoarele centre:

  • Şcoala gimnazială "Ştefan cel Mare" Alexandria, pentru elevii şcolilor din cercurile pedagogice ale zonei Alexandria;
  • Şcoala Gimnazială "Zaharia Stancu" Roşiorii de Vede, pentru elevii şcolilor din cercurile pedagogice ale zonei Roşiorii de Vede;
  • Şcoala Gimnazială nr.1 Videle, pentru elevii şcolilor din cercul pedagogic al zonei Videle;
  • Liceul Teoretic "Marin Preda" Turnu Măgurele, pentru elevii şcolilor din cercul pedagogic al zonei Turnu Măgurele;
  • Şcoala Gimnazială "Miron Radu Paraschivescu" Zimnicea, pentru elevii şcolilor din cercul pedagogic al zonei Zimnicea.

     Elevii vor fi prezenţi la centrul de concurs  la ora 9,30, iar concursul va începe la ora 10. Tabelele cu elevii participanţi  vor fi trimise şcolilor organizatoare  până miercuri, 13 februarie.

Liceu

     Etapa locală a olimpiadei de matematică pentru elevii de liceu va avea loc sâmbătă, 16 februarie 2013, în urmatoarele centre:

  • Liceul "A.I.Cuza" Alexandria, pentru elevii liceelor din Alexandria, Piatra; 
  • Colegiul "Anastasescu" Roşiorii de Vede, pentru elevii liceelor din Roşiorii de Vede;
  • Colegiul "Unirea" Turnu Măgurele, pentru elevii liceelor din Turnu Măgurele;
  • Liceul Teoretic Zimnicea, pentru elevii liceului din Zimnicea;
  • Liceul Teoretic Videle, pentru elevii liceelor din Videle, Olteni, Dragăneşti-Vlaşca.

     Elevii vor fi prezenţi la centrul de concurs  la ora 9,30, iar concursul va începe la ora 10. Tabelele cu elevii participanţi vor fi trimise liceelor organizatoare până miercuri, 13 februarie


Programa pentru etapa locală a olimpiadei de matematică

Gimnaziu         Liceu